Mleko kokosowe jest dobry dla Ciebie? 

Odpowiadając, czy mleko kokosowe jest dobre dla Ciebie obejmuje biorąc pod uwagę jej korzyści zdrowotne, jak również skutki uboczne. Jego zawartość składników odżywczych są korzystne dla wszystkich. Zalecanego dziennego podjąć w konsumpcji mleka kokosowego, aby uniknąć jego skutków ubocznych.

Angielska wersja tego artykułu: is coconut milk good for you

Mleczko kokosowe jest podobna do tradycyjnego napoju mlecznego w warunkach jego konsystencji. Jest znana w krajach o bujnych gospodarstw kokosowego drzewa, jak na Karaibach, Filipin i innych krajów azjatyckich.

Mleko jest lekko słodki smak, który sprawia, że ​​substytutem mleka krowiego niezwykłe przygotowania koktajli i innych deserów. Obecnie, mleko kokosowe zyskuje wiele uwagi z popularności diety wegańskiej, która utrzymuje ludzi od podejmowania w konwencjonalnych produktów mlecznych. Ten artykuł omówi korzyści oraz skutki uboczne picia mleka kokosowego, aby odpowiedzieć na pytanie: "Czy mleka kokosowego dobre dla Ciebie?".

Mleko kokosowe jest dobry dla Ciebie?

Należy pamiętać, że kluczem do uzyskania korzyści zdrowotnych płynących z mleka kokosowego leży w moderacji. Należy unikać picia zbyt dużo. Ogranicz dzienne spożycie w ciągu 2 filiżanek. Zdecydować się również na świeżo mleka kokosowego. Pić mniej z puszki, bo przetworzona żywność może przynieść potencjalne zagrożenie.

Korzyści zdrowotne

1. Witaminy i minerały

Wspólne witamin w mleku kokosowym są witaminy C, E i kilka witamin z grupy B. Każda witamina ma zasadnicze znaczenie dla zdrowia ze względu na ich wkład. Witamina C i E poprawia układ odpornościowy. Z drugiej strony, zwiększenie energii komórkowej z obecności witamin z grupy B pobranych z mleka.

Oprócz tych witamin, zawierające mleko kokosowe na diecie również dostarcza innych niezbędnych składników odżywczych, takich jak żelazo, magnez, fosfor i potas. Żelazo jest integralną w produkcji erytrocytów lub czerwonych krwinek, które przenoszą tlen do dystrybucji. Magnez jest związana z kilku procesów biochemicznych, takich jak funkcje komórek nerwowych i regulacji rytmu serca. Kości i zęby otrzymują korzyści z dobrych ilości fosforu. Wreszcie, potasu jest istotnym składnikiem odżywczym dla podtrzymaniatkanki znajdujące się na głównych narządów w organizmie, takich jak mózg, nerki i serce.

2. przeciwutleniacz

Kilka czasopisma medyczne, w tym Ceylon Medical Journal, cytowane i podkreślił duże ilości antyoksydantów w mleku kokosowym. Przeciwutleniacze są niezbędne w organizmie w zapobieganiu potencjalnych problemów zdrowotnych wywołanych toksynami. W licznych badaniach obecni sprzężeń pomiędzy wolnymi rodnikami i poważnych chorób, takich jak choroba Alzheimera, choroby serca i raka. Otępienie spowodowane starzeniem także korzyści z możliwości mleko kokosowe w spowalniając proces starzenia.

3. Kwas laurynowy

Kwas laurynowy jest często znajdują się w mleku matki, ale badania wykazują obecność tego kwasu tłuszczowego z kokosa. Narodowe Centrum Informacji Biotechnologicznej podnosi zdolność kwasu laurynowego do przeciwdziałania zarazki i wirusy. Niszczenie tych szkodliwych mikroorganizmów zagranicznych zapewnienia ochrony przed różnymi chorobami.

Oprócz swoich właściwości przeciwbakteryjnych, kwas laurynowy przyczynia się także w zmniejszaniu ryzyka chorób serca poprzez zmniejszenie i stabilizacji poziomów triglicerydów i cholesterolu.

4. Promowanie układu krążenia

Cejlon Medical Journal twierdzi, że podczas gdy mleko kokosowe zawiera zdrowe tłuszcze, które nie są typu, który blokuje tętnice, co oznacza również ochronę przed ryzykiem wystąpienia chorób serca. Monoglicerydy, rodzaj lipidów, znalezione w mięsie kokosowego są natychmiast wchłaniane i przekształcana w energię po konsumpcji. Wykorzystując monoglicerydy jako energii oznacza, że ​​nie będą przechowywane i zatkać naczynie krwionośne.

5. złagodzić objawy zapalenia stawów

Zapalenie stawów jest również związany z wolnymi rodnikami. Mleko kokosowe zawiera selen, składnik, który działa jako przeciwutleniacz, który oczyszcza organizm z wolnych rodników i łagodzi zapalenia stawów.

6. Calm komórek nerwowych

Komórki nerwowe mogą być nadmiernie stymulowane u osób z nadciśnieniem tętniczym. Zawartość magnezu i wapnia w tym mleka ustabilizować ciśnienie krwi i uspokoić nerwy.

7. Reguluje cukru we krwi

Magnezu ułatwia także stabilizuje poziom glukozy łamiąc ją i promowania lepszą szybkość metabolizmu w organizmie.

Obejrzyj film wideo na świadczenia zdrowotne mleka kokosowego:

Korzyści Uroda

1. Nawilżanie skóry

Tłuszczu mleka kokosowego za zatrzymuje wilgoć w skórze, nadając jej bardziej miękka i gładka tekstura. Można przeżyć swoje właściwości nawilżające, pijąc lub stosowanie go bezpośrednio na skórę. Niech pobyt mleka na skórze przez około 15 minut po aplikacji, a następnie spłukać.

2. Usuwanie makijażu

Mieszanie oleju kokosowego z oliwek tworzy organiczną usuwania makijażu. Nakładanie mieszaniny na skórę sprawia, że ​​usuwanie produktów kosmetycznych łatwiejsze.

Zapobieganie 3. zmarszczek

Jak wspomniano wcześniej, mleko kokosowe zawiera przeciwutleniacze, które kontrolują starzenie. Ponadto, jest także bogaty w miedź i witaminę C, które zwiększają elastyczność skóry i zmniejszania zmarszczek i cienkich linii.

4. Opalenizna Leczenie

Oparzona skóra może być również zwolniony przez zastosowanie mleka kokosowego. Nawilżaposzkodowanych i łagodzi ból oparzenie słoneczne wywołane.

5. Odżywka do włosów

Różne szampon i odżywkę marki blend mleko kokosowe i olej, które nawilżają włosy, zachowując ich naturalny połysk. Uzyskać takie same korzyści w naturalny sposób poprzez masowanie olej kokosowy na włosy od nasady do wierzchołka. Zastosowanie mleka kokosowego i owinąć włosy ręcznikiem na kilka godzin, aby doświadczyć jego właściwości nawilżające włosy.

Skutki niepożądane i środki ostrożności

1. BPA

BPA, znany również jako bisfenolu A, jest składnik stosowany w produkcji wyrobów wykonanych z tworzywa sztucznego i metalu. Jego powiązania z rakiem piersi, przedwczesnego dojrzewania i niepłodności niepokoić ludzi. Mleko kokosowe nie ma sam w sobie ten element, ale istnieje ryzyko narażenia pijąc produkt przechowywany w plastikowych i metalowych pojemników z BPA. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy marka sprzedaje mleko kokosowe wykorzystuje pojemniki bisfenolu przed zakupem.

2. guma guar

Guma guar jest polisacharyd z galaktozy zawarte w grupie bocznej. Ten składnik, który może być obecny w mleku kokosowego mogą powodować dolegliwości pokarmowe dla kilku osób.

3. Złe wchłanianie fruktozy

Stan ten uniemożliwia sprawne transport fruktozy w jelicie cienkim, który rozchodzi się wzrost populacji bakterii podczas pogorszenia wody narządu absorbujący umiejętności. Osoby cierpiące na zaburzenia jelita drażliwego (IBS) nie zaleca się pić mleko kokosowe ponieważ jego polioli i monossacharides, które zwiększają ryzyko w taki problem.

4. Weight Gain

Nadmierne spożycie mleka kokosowego, mięsa i oleju może powodować zwiększenie masy ciała. Szklanka mleka kokosowego zawiera 445 kalorii i wysoka zawartość tłuszczów nasyconych wzrost może zyskać większą wagę.

5. Reakcja alergiczna

Zgodnie z US Food and DrugAdministration (FDA), kokosowy jest klasyfikowany jako nakrętki drzewa, co sprawia, że ​​żywność w celu uniknięcia lub spożywać z ostrożnością dla osób z alergią pokarmową, jak alergia orzech. Wiele osób cierpiących na alergię często reaguje na kokosowego zamiast owoców ropy.

Wniosek końcowy

Biorąc pod uwagę jego zalety, mleko kokosowe jest rzeczywiście dobre dla Ciebie. Zawiera więcej składników odżywczych w porównaniu do mleka krowiego, które jest korzystne dla zdrowia. Korzyści kosmetyczne są również w podejmowaniu lub korzystania z tego produktu na skórze. Jednak, przedstawia również pewne skutki uboczne dla konkretnych osób. Zaleca się spożywać go odpowiednio i ostrożnie.

Jak wybrać i przechowywać mleko kokosowe

Jednym z istotnych szczegółów wiedzieć o mleku kokosowym jest, że niewłaściwe przechowywanie może to zjełczały ze względu na wysoką zawartość oleju.

Uzyskanie świeże mleko jest dobre, ale to psuje się szybciej niż te sprzedawane w sklepie. Zużyć w ciągu dnia, naciskając, aby zapewnić jego świeżość.

Obecnie, wielu producentów sprzedawać Mleko kokosowy, które mogą być przechowywane w szafkach, w temperaturze pokojowej i przy dłuższym okresie trwałości. Można je kupić w sklepach, ale upewnij się, aby sprawdzić, czy wgnieceń może lub odszkodowanie. Czytaj najlepiej przed dat, jak również w celu zapewnienia jakości.